Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Kabaty


Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Rydzowej 1a usytuowane jest na malowniczym fragmencie Skarpy Warszawskiej i otoczone Lasem Kabaty im. Stefana Starzyńskiego, który stanowi idealną oprawę do prowadzonych przez nas  zajęć przyrodniczych.

Na terenie wokół budynku spacerowicze oraz uczestnicy zajęć mogą skorzystać z interaktywnych eksponatów przyrodniczych. Znajduje się tutaj również drewniana wiata, z miejscem przeznaczonym na ognisko, a także leśny plac zabaw. Niewątpliwym atutem jest bliskie sąsiedztwo Parku Kultury w Powsinie oraz Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Od poniedziałku do piątku prowadzimy zajęcia edukacyjne dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych, w weekendy dla dorosłych oraz rodzin z dziećmi.

Jak angażujemy uczestników i uczestniczki naszych zajęć?

W Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej przekazujemy wiedzę przyrodniczą oraz kształtujemy wrażliwość ekologiczną  uczestników zajęć w możliwie najbardziej atrakcyjny dla odbiorców. W trakcie zajęć wykorzystujemy aktywizujące formy pracy, tak aby każde warsztaty były pomysłowe, innowacyjne i zaskakujące.

Zajęcia prowadzimy w bogato wyposażonych salach dydaktycznych oraz lesie. Podczas warsztatów wykorzystujemy autorskie materiały edukacyjne, zgromadzone zbiory przyrodnicze,  a także pomoce naukowe takie jak mikroskopy, lornetki i lunety, gry dydaktyczne, interaktywne tablice i zabawki.

Dzięki obserwacjom, eksperymentom, pokazom, a także wyprawom w teren nasze zajęcia pobudzają uczestników do aktywnego udziału, zaangażowania i samodzielnego odkrywania niesamowitego świata przyrody.

Nasze przestrzenie

Na parterze budynku znajduje się sala wykładowa dla około 80 osób do prowadzenia spotkań, wykładów, przyrodniczych, a także warsztatów praktycznych. Na piętrze mieszczą się dwie pracownie, każda dla 30 osób. Nasz obiekt jest przystosowany dla osób ze specjalnymi potrzebami: wyposażony w podjazd, windę oraz toalety dla osób niepełnosprawnych.

Zapisy online

Elektroniczny system zapisów na zajęcia edukacyjne

Leśny plac zabaw

Zapraszamy na leśny plac zabaw, w całości zbudowany z drewnianych elementów, otoczony świerkowym zagajnikiem. Dzieci znajdą tutaj wiele ruchowych atrakcji m.in. miejsce do wspinaczki, tunele, ruchomy labirynt, słupek do wspinania przypominający huby na pniu i piaskownice w kształcie gniazda, tor przeszkód wykonany z pieńków, a także wieżę ze zjeżdżalnią. Dopełnienie stanowią wyniesione grządki z sezonowymi roślinami zielnymi.

Leśny plac zabaw znajduje się na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1a). Czynny od godzin porannych do zmierzchu.

Zapraszamy!