Tematy zajęć


Dla osób indywidualnych

 • Las dla zdrowia

  Wspólnie ze Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zapraszamy całe rodziny do spędzania czasu na sportowo w warszawskich lasach.
  Leśna Triada Biegowa to cykl bezpłatnych imprez sportowych. Podczas każdego z wydarzeń można wziąć udział w:
  - biegu na dystansie 5 km (młodzież i dorośli)
  - biegu dziecięcym na trasie o długości 500 m i 1000 m
  - spacerze nordic walking
  Sportowym aktywnościom towarzyszą stoiskach i warsztaty edukacyjne o charakterze przyrodniczym.

  Terminy i lokalizacje biegów Leśnej Triady Biegowej:
  - 13 kwietnia - Szlak wiosny w Lesie Sobieskiego
  - 15 czerwca - Szlak lata w Lesie Kabackim
  - 7 września - Szlak jesieni w Lesie Bielańskim

  7 grudnia zapraszamy do udziału w Biegu z Mikołajem.
  Zapisy do uczestnictwa w zawodach prowadzi AKTYWNA WARSZAWA w systemie zapisów online. Można się również zarejestrować stacjonarnie w Biurze Zawodów - w dniu imprezy, przed jej rozpoczęciem.

 • Las dla rodziny

  Zajęcia przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 2-14 lat. Każdy temat zajęć jest przeznaczony i dostosowany do konkretnego przedziału wiekowego (np. dzieci 2-3 lata, albo dzieci 7-12 lat) dlatego też prosimy o przychodzenie z dziećmi tylko w wybranym przedziale wiekowym. Las dla rodziny to wspaniała okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie na zabawach połączonych z poznawaniem życia mieszkańców warszawskich lasów. Staramy się aktywizować nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy również mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zwierząt oraz pomóc swoim dzieciom w wykonywaniu różnorodnych zadań.
 • Las dla dociekliwych

  Zajęcia przeznaczone dla dorosłych i starszej młodzieży (od 14 roku życia). Las dla dociekliwych to nasza propozycja dla wszystkich, którzy kochają las, dziką przyrodę i odczuwają chęć poznawania niezwykłego świata zwierząt, roślin i grzybów. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i staramy się organizować zajęcia, na których w atrakcyjny sposób pokazujemy wybrane elementy ekosystemu leśnego. Zajęcia w formie prelekcji i warsztatów poruszają zagadnienia związane z funkcją i wykorzystaniem lasów. Prowadzone są przez ekspertów z danej dziedziny, dlatego też każdy uczestnik może zapoznać się z rzetelnie przekazywaną wiedzą. Spotkania stwarzają możliwość poznania rodzimych gatunków roślin oraz zwierząt.
 • Las dla zmysłów

  W zależności od trudności proponowanych aktywności, zajęcia mogą być przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Las dla zmysłów to przede wszystkim zajęcia artystyczno-rzemieślnicze podczas których będzie można wykonać przedmioty użytkowe i ozdobne inspirowane lasem. Będziemy również proponować tematy dla osób szukających ekspresji artystycznej w lesie – zajęcia fotograficzne, malarskie czy taneczne to tylko część propozycji na pobudzenie zmysłów w lesie.

Zajęcia weekendowe

Zajęcia weekendowe przeznaczone są dla osób indywidualnych oraz rodzin z dziećmi. Godziny rozpoczęcia i czas trwania uzależnione są od tematu i formy zajęć.

To wyjątkowa okazja do spotkania z ekspertami z różnych dziedzin nauk przyrodniczych, a także twórczej pracy podczas warsztatów artystycznych z rzemieślnikami lub wspólnego rodzinnego majsterkowania pod okiem edukatorów.

Organizujemy także spacery badawcze w różnych warszawskich lasach, których tematy są odzwierciedleniem zmian i zjawisk zachodzących w leśnej przyrodzie, stanowiąc tym samym doskonałą okazję dla dociekliwych odbiorców

Informacje praktyczne:

 • Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
 • Wszystkie prowadzone przez nas zajęcia są bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Przed dokonaniem zapisu bardzo prosimy o upewnienie się komu dedykowane są poszczególne zajęcia.
 • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa prosimy o kontakt telefoniczny na numer 506 395 592 lub informację na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zapisy na wszystkie zajęcia odbywają się na tej stronie.